Město Vratimov - Zjednodušená verze stránek
Nastavení velikosti písma
+

Aktuality - Nová služba pro občany: měření zdravotního stavu pomocí telemedicíny

měření

Město Vratimov pod záštitou starosty města Bc. Martina Čecha a ve spolupráci se sociálními službami zavádí moderní službu měření zdravotního stavu pomocí telemedicínských přístrojů...

Město Vratimov pod záštitou starosty města Bc. Martina Čecha a ve spolupráci se sociálními službami zavádí moderní službu měření zdravotního stavu pomocí telemedicínských přístrojů.

Služba je určena nejen pro uživatele sociálních služeb, ale také pro všechny občany města od 18 let.

Prvním termínem a místem bude:

  • 8. října od 13 do 17 hodin
  • Vratimovská galerie ve Společenském domě Vratimov

Při této návštěvě provede zdravotník měření pomocí sady lékařských přístrojů. Naměřené hodnoty se následně automaticky přenesou přes zabezpečené zařízení do chráněného úložiště, kde jsou dostupné lékaři k dalšímu vyhodnocení. O dalších termínech vás budeme postupně informovat.

Co se měří?

  • Standardní sada přístrojů umožňuje měřit:
  • krevní tlak a tep (tlakoměr),
  • tělesnou teplotu (teploměr),
  • hladinu cukru v krvi (glukometr),
  • srdeční aktivitu (EKG),
  • saturaci kyslíku a tep (oxymetr),
  • hmotnost a složení těla – včetně BMI, podílu tuků, svalů, vody a kostní hmoty (váha s analýzou těla).

Proč je telemedicína přínosná?

Telemedicína je moderní nástroj, který́ přináší:

  • zajištění zdravotního dohledu i v době nedostatku lékařů,
  • včasné odhalení změn zdravotního stavu,
  • možnost rychlé reakce a prevence zhoršení,
  • zvýšení bezpečí a kvality péče.

Díky pravidelnému sledování mohou lékaři i bez osobní návštěvy včas doporučit potřebná opatření, čímž se zvyšuje šance na prevenci komplikací a snižuje riziko hospitalizací.

Bezpečnost dat

Veškeré naměřené údaje jsou uloženy v zabezpečeném úložišti.

 

město Vratimov

Datum vložení: 24. 9. 2025 9:30
Datum poslední aktualizace: 25. 9. 2025 8:30
Autor: Správce Webu